Apartmány Borova Lada

Apartmány Borovka

Okolí Borovky

Nemusíte chodit daleko, abyste zažili něco nového. Okolí nabízí nepřeberné množství aktivit. Od lyžování s dětmi přes dlouhé procházky, sbírání hub v ranní rose až po ochutnávku borůvkových knedlíků a dalších dobrot.

Mrkněte se na naše tipy.


Okolí Borovky

Sovy a sovičky - Borová Lada

  • vzdálenost 0,5 km

Oblíbená zoologická stanice pro děti a jejich rodiče, hned v blízkosti našeho apartmánu „Borovka“.

Expozici najdete v bývalém lomu a k vidění  jsou nejen sovy, ale i pěvci. Přímo nad hlavami vám tu bude poletovat asi 20 sov a díky informacím na expozičních panelech a pozorovacím kukátkům se dozvíte mnoho zajímavého o životě sov žijích na Šumavě. Kdy je můžete vidět, se dozvíte na stránkách Národního parku Šumava.


Ze života vlků - Srní

  • vzdálenost 20 km

Poslední vlk na Šumavě byl zastřelen v roce 1874. Jeho pomník se nachází nedaleko od nás a pramene řeky Volyňky. V jakém stavu je návrat vlka do volné přírody, a jak takoví vlci vlastně žijí, zjistíte při návštěvě Srní, kde je vybudován výběh s vlky o rozloze 3 ha.  Pozorování těchto šelem je opravdu zážitek.

Kudy tudy za vlky, jak Karkulka za babičkou.

 

Okolí Borovky

Okolí Borovky

Pozorování jelenů a rysů - Kvilda

  • vzdálenost 6 km

Nádherný výběh o rozloze 9 ha, který vám přiblíží život jelenů. Celým výběhem vede poznávací okruh s vyvýšenými přístřešky pro pozorování jelenů. Zajímavou expozici o životě této vysoké zvěře včetně interaktivních prvků najdete přímo v budově návštěvnického centra.

Že jste z toho už jeleni? Nevadí, tady je o jelenech vše.

 .