Apartmány Borova Lada

Apartmány Borovka

Cyklistika

Nejezdíte na koni? Nevadí vždyť si můžete osedlat svého dvoukolého oře.


Cyklistika

Kolem Borových Lad

  • délka okruhu: 12,7 km
  • vhodné i pro děti

Trasa vede z Borových Lad podél Jezerní slatě, kde se můžete zastavit v infocentru a dále po rovinaté cyklostezce až na cestu k Novým Hutím. Cesta je vhodná pro rodiny s malými dětmi, protože kopce nejsou náročné a úsek po silnici není nijak frekventovaný. Nakonec přijedete do Borových Lad podél Sovích voliér, kde se za odměnu můžete pokochat těmito krásnými šumavskými ptáky.


Borová Lada - Kvilda - Knížecí Pláně - Borová Lada

  • délka okruhu: 21,6 km
  • pro zdatnější cyklisty

Trochu náročnější trasa, co se týče stoupání, ale o to krásnější, co se týče výhledů. Doporučujeme vyrazit z Borových Lad na Knížecí Pláně a pokračovat přes Bučinu. Nenechte se odradit počátečním stoupáním, z Bučiny do Borových Lad nebudete už muset téměř šlápnout do pedálů. Na Kvildě se zastavte v místním pivovaru, kde výborně vaří, a ve vedlejším pekařství si kupte něco dobrého na zub. Cesta z Kvildy do Borových Lad je 8 kilometrů dlouhá mírně se svažující silnice podél potoka, takže si budete připadat jako závodníci.

Cyklistika

Cyklistika

Borová Lada - Polka - Volary - Lenora - Borová Lada

  • délka okruhu: 56 km
  • vhodné pro zdatné cyklisty

Výlet, který je na šumavské poměry po rovině, zajisté oceníte. Vydejte se směrem z kopce do Polky a dále do Strážného po lesní cestě. Ze Strážného po pohodové cyklostezce až do Volar. Z Volar je sice cesta kousek stejná, takže uvidíte dvakrát Soumarský most tzv. Soumarák a užijete si příjemnou cestu lesem. Tentokrát odbočte do Lenory, vyjeďte do Zátoně, pokračujte přes Horní Vltavice a Polku až do Borových Lad.